Close

10 stycznia, 2020

Kilka pomysłów na prezent z naszych zdjęć

Zdarza się niekiedy, że chcąc obdarować kogoś innym niż zwykle prezentem, zupełnie nie wiemy co by mu podarować.

Niezłym pomysłem jest wykorzystanie posiadanych przez nas zdjęć do wykonania prezentu, który będzie jedyny w swoim rodzaju.

Oto kilka prostych pomysłów na taki prezent:

– Po prostu odbitki. Miłym prezentem, na przykład dla dziadków będzie wykonanie albumu ze zdjęciami ich wnucząt. Wybierz najlepsze zdjęcia, wykonaj w laboratorium odbitki na przykład 10 × 15 i umieści je w ładnym albumie na zdjęcia. Taki prezent na pewno spodoba się obdarowanym.

– Wydruk wielkoformatowy. Niektóre dobre laboratoria fotograficzne oferują usługę wydruków wielkoformatowych. Jak sama nazwa wskazuje wydruki te, mają wielkość powyżej 30 × 45 cm Może to być na przykład 50 × 60, 70 × 100 lub większe. Można zamówić właściwie każdy rozmiar.

Format taki nadaje się do wydruku najlepszy naszych zdjęć Możemy w ten sposób stworzyć czy to oprawiony w ramę obraz, plakat na ścianę, czy nawet fototapetę. Taki prezent będzie niebanalną ozdobą pokoju naszych pociech.

– Kolaż ze zdjęć. Jest to w zasadzie wariacja poprzedniego pomysłu. Posługując się prostymi, dostępnymi w sieci i darmowymi programami można stworzyć kolaż z naszych wakacyjny zdjęć. Wywołany w formacie 30 × 45 lub większym i oprawiony będzie również ciekawą ozdobą ściany. Tego typu prezent nadaje się na przykład na różnego rodzaju rocznicę, jeśli zdjęcia będą stanowiły mieszanką wspomnień.

– Puzzle ze zdjęć. Wykonaj w laboratorium fotograficznym kilkanaście lub kilkadziesiąt odbitek w formacie 10 × 10 cm. Przygotuj karton lub korkową tablicę i przyklejaj je w ciekawy sposób. Możesz takie puzzle dodatkowo ozdobić we własnym zakresie, dodając śmieszne naklejki lub napisy.

– Część laboratoriów wykonuje również tak zwane foto-gadżety. Są to wszelkiego rodzaju kubki, podkładki pod myszkę komputerową, poszewki na poduszkę, koszulki, do sporządzenia których można użyć własnych zdjęć.

kubek ze zdjęciem

Plik można przygotować samodzielnie lub jeśli zakład fotograficzny dysponuje taką usługą zamówić oprawę graficzną u ich grafika. 

– jeszcze innym pomysłem, do którego wykonania możemy zachęcić młodsze lub starsze dzieci,  jest kartka z życzeniami. Jednym z jej elementów będzie jedno lub więcej zdjęć. Dzieci bardzo chętnie ozdobią ją i dopiszą życzenia.  Możemy w ten sposób wykonać całkowicie unikatową, niepowtarzalną kartkę, która na pewno ucieszy solenizanta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *